Tajemniczy Las

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Multimedialna, w pewnym stopniu interaktywna wystawa przyrodnicza. Tajemniczy Las w Starym Browarze w Bukowcu pozwala z bliska zobaczyć to wszystko, co najczęściej umyka turystom podczas spacerów. Czy to z powodu naturalnej płochliwości zwierząt, czy to zerowej uwagi, jaką większość osób obdarza rośliny.

Ekspozycja w Tajemniczym Lesie prezentuje najbardziej charakterystyczne dla Kotliny Jeleniogórskiej gatunki fauny i flory. Całość podzielono na 7 stref, na miłośników przyrody czekają m.in. imitujące naturalne środowisko dioramy ze spreparowanymi dzikimi zwierzętami, tablice edukacyjne (w tym instalacje multimedialne),salka kinowa z filmami dokumentalnymi czy szereg gier i zabaw. Na przykład naśladowanie zwierzęcych odgłosów czy rozpoznawanie drzew po korze.

Tajemniczy Las w Bukowcu posiada też imponującą kolekcję zbiorów łowieckich. Wirtualnym przewodnikiem po tym niezwykłym muzeum jest zresztą myśliwy Hubert. Wystawę urządzono w Starym Browarze bukowieckiego folwarku. Godziny otwarcia: 10:00-18:00, od wtorku do niedzieli.

Cennik

Ceny wejściówek do Tajemniczego Lasu w Bukowcu:

  • bilet normalny 18 zł
  • bilet ulgowy 15 zł
Mini przewodnik

Nowoczesne muzeum przyrodnicze, w którym tradycyjną wystawę połączono z multimedialnymi i interaktywnymi instalacjami. Tajemniczy Las w Bukowcu posiada 7 wyodrębnionych stref, prezentujących regionalną faunę i florę oraz eksponaty myśliwskie. Placówka mieści się w zrewitalizowanym Starym Browarze, na terenie zabytkowego kompleksu parkowo-pałacowego.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (1)
Anonim
8.05.2019 12:41

Nie miałam pojęcia o takiej atrakcji w bliskiej okolicy mojego miejsca zamieszkania. Bardzo chętnie wybiorę się wraz z synkiem do Tajemniczego lasu do Bukowca :)

Dodaj komentarz
Lokalizacja