Wędkowanie

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Urlop nad morzem stwarza wiele możliwości aktywnego spędzenia czasu. Do tego licznego grona należy doliczyć wędkarstwo - wprawdzie ten sport oglądany z zewnątrz wygląda na wyjątkowo statyczny, to wymaga przecież długotrwałego utrzymywania koncentracji, odpowiedniej techniki… a i do wyciągnięcia niektórych ryb potrzebne będą siła i kondycja na nieprzeciętnym poziomie.

Z brzegu na plaży, z krańca portowego falochronu, z pokładu różnego rodzaju łodzi zakotwiczonej na głębokich wodach, spinning, trolling - wybór metody, przynęty i upatrzonego trofeum zależy właściwie tylko od indywidualnych preferencji - w tym dotyczących ponoszonych kosztów. Przed rozpoczęciem wędkowania należy uiścić opłatę w okręgowym inspektoracie rybołówstwa morskiego (w Helu pod adresem Kuracyjna 1) - w przypadku wędkarskich rejsów, ten obowiązek spoczywa na organizatorze wyprawy.

Co można złapać w okolicach naszej najsłynniejszej mierzei? Przede wszystkim flądry, śledzie, babki, belony czy węgorzyce - rodzaj okoniokształtnych). Trafiają się także łososie i dorsze, te jednak częściej pływają dalej na morzu i w zatoce. Więcej tajników mogą zapewne zdradzić członkowie lokalnego koła Polskiego Związku Wędkarskiego czy Sportowego Klubu Wędkarskiego Belona. Obie te instytucje odpowiadają za większość wędkarskich zawodów dla amatorów, organizowanych w miejscowości.

Cennik

Opłaty należne za rekreacyjne wędkowanie, ustalane przez Okręgowy Inspektorat Rybołówstwa Morskiego w Gdyni:

na tydzień - normalne 30 zł, ulgowe 7,50-15 zł

na miesiąc - normalne 70 zł, ulgowe 17,50-35 zł

na rok - normalne 140 zł, ulgowe 35-70 zł

Mini przewodnik

To nie tylko “stary człowiek i morze” - niektóre ryby potrafią solidnie dać w kość, zanim wreszcie uda się wyciągnąć je na brzeg. Ewentualnie na pokład łodzi, gdyż naprawdę grube ryby pływają raczej na pełnomorskich wodach, niż w pobliżu portu czy piaszczystego brzegu. W okolicach Helu można złowić dorsze, łososie, węgorzyce, śledzie, flądry, belony czy babki.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja