Port i przystanie

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Prostokątna przystań z dwoma basenami do manewrowania oraz nabrzeżami dla cumowania łodzi, kutrów, jachtów, statków wycieczkowych i innych jednostek, które są w stanie wpłynąć do portu - głębokość na podejściu i na obszarze basenów wynosi od 1,5 do 2 metrów.

Starszy jest basen wschodni, którego nabrzeża mają w sumie ok. 230 metrów długości. Dla rybaków i białej floty zarezerwowano część wschodnią i północną. To tutaj należy szukać sposobności do wybrania się rejs - rekreacyjny, wędkarski czy jakikolwiek inny. Z kolei basen zachodni, oddany do użytku w 2014 r., przeznaczony jest w praktycznie w całości dla amatorów żeglarstwa. Jego budowa to część realizacji projektu rozbudowy szlaków wodnych - Pętli Żuławskiej. Inwestycja pozwoliła wyposażyć port we wszelką przydatną infrastrukturę. W sumie cały port może przyjąć do 40 jachtów.

Dodatkowo w Kątach Rybackich funkcjonuje mała, prywatna przystań jachtowo-żeglarska oraz wypożyczalnia sprzętu “Neptun” (ul. Rybacka 58) oraz tzw. Dzika Przystań Rybacka, położona mniej więcej na środku północno-zachodniej zatoczki Zalewu Wiślanego. Nie ma jej w żadnym urzędowym spisie, nie ma formalnego zarządcy - według miejscowych w dalekiej przeszłości właśnie w tym miejscu był główny port, a niektórzy rybacy zdają się być mocno przywiązani do tradycji.

Mini przewodnik

Zmodernizowana w 2014 r. placówka, w ramach realizacji projektu “Pętla Żuławska”. Dzięki temu port morski w Kątach Rybackich zyskał wysoce użyteczną infrastrukturę i sporo dodatkowego miejsca na jachty - nie licząc “stałych” kutrów i wycieczkowców, może tutaj cumować ok. 40 prywatnych jednostek. Port podzielony jest na dwa baseny, o głębokości 1,5-2 metry.

Galeria

Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja